Kategóriák
2023 május

BŰVÖSVÖLGY a Hűvösvölgyben… – 2023- május 3.

Május 3-án iskolánk két osztályával a Médiaértés-Oktató Központban jártunk Budapesten. A programra pályázat útján sikerült eljutnunk. Már korán reggel érkezett értünk az autóbusz, mellyel eljutottunk a Hűvösvölgybe, ahol egy napot átölelő foglalkozás-sorozaton vehettek részt a gyerekek. A „médiaértés” témakörén belül saját újságot nyomtattak, reggeli rádióműsort állítottak össze hangstúdióban, autós üldözés forgatásán vehettek részt, televíziós hírműsor, időjárásjelentés forgatásának, valamint reklám videó felvétel készítésének lehettek részesei a 6.b és 8.b osztályosaink. A csoportok a stúdiófoglalkozások első felében az adott téma elméleti hátterét beszélgették át a médiaoktató pedagógusokkal a gyerekek, majd a foglalkozás második részében a gyakorlatot valósították meg. A rádióműsor stúdiófelvételét, valamint a forgatáson készült videóanyagokat a résztvevők számára a kirándulást követően átadta a Bűvösvölgy csapata, a helyszínen szerkesztett saját újságot kinyomtatva elhozhatták a tanulók. Az utolsó foglalkozáson korosztályonként és nemenként bontott csoportokban az „internetbiztonságról” beszélgettek a gyerekek a fiatal oktatókkal, akik igyekeztek a felmerülő problémákban is útmutatóval szolgálni a gyerekek számára. A nagyon tartalmas napon ugyan elfáradtunk, de mindannyian élményekkel gazdagon tértünk vissza Adonyba a délutáni órákban.

A pályázattal kapcsolatos anyag, valamint a szülőknek szóló tájékoztató az internetbiztonságról a https://buvosvolgy.hu/ oldalon található, melyet szeretettel ajánlok minden kicsi és nagy gyermeket nevelő felnőtt figyelmébe. További hasznos információk Fegyverneki Gergő – Kaméleonpedagógus módszertani ötletelések című Facebook oldalán találhatók e témával kapcsolatban.

A beszámolót készítette: Bálinthné Sándor Andrea

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük